Asus Lamborghini VX6s – bardziej wydajny ale i droższy netbook

asus-lamborghini-vx6s

Netbookom często zarzuca się, że ich wydajność jest tragiczna. Każdy kto pracował na takim urządzeniu, zwłaszcza tym z niższej półki, powinien wiedzieć o czym mowa. Nawet tak proste zadania jak przeglądanie Internetu mogą być strasznie irytujące. Asus postanowił wyjść naprzeciw tym osobom, które denerwował taki stan rzeczy i oczekiwały czegoś więcej niż jedynie małych gabarytów urządzenia i długiego czasu pracy na baterii.

Pierwsze co rzuca się w oczy to znakomity design. Czarna obudowa prezentuje się znakomicie i na pewno wyróżnia się na tle konkurencji. Jednak łatwo jest ja pobrudzić czy zarysować. Mamy wątpliwości czy po pewnym czasie nie będzie wyglądać gorzej niż inne netbooki dostępne na rynku. Krótki test nie jest jednak w stanie tego wykazać.

Matryca ma przekątna aż 12,1 cala. Jest to stosunkowo dużo jak na takie urządzenie jakim jest netbook. Trzeba przyznać, że przez to prezentuje się jak trochę mniejsze laptopy Asus. Marka się zgadza jednak już przeznaczenie urządzenia nie.

Więcej uwagi trzeba poświęcić wydajności. W tym miejscu mamy naprawdę dobrą wiadomość. W urządzeniu zamontowano procesor Atom D2700, który sprawuje się znakomicie. Znikają praktycznie wszystkie problemy, które znamy z innych netbooków. Aplikacje otwierają się znacznie szybciej i trudno szukać większych spowolnień. Tym samym nie tylko wyglądem przypomina mały laptop ale również wydajność jest porównywalna do tańszych urządzeń tego typu.

Na drugiej szali mamy cenę. Jest ona znacznie wyższa niż w przypadku mniej wydajnych netbooków. Zaczyna się od około 1800 zł. Jest to stosunkowo dużo ale jeżeli chce się mieć wydajny netbook to niestety będzie trzeba tyle zapłacić.