Graczu! Zadbaj o swojego notebooka!

Brudna klawiatura laptopa

O własny komputer dbać powinien każdy. Gracze należą do grupy, która eksploatuje swoje maszyny w bardzo dużym stopniu. Dlatego należy o niego dbać z jeszcze większą uwagą, zwłaszcza jeżeli do gier wykorzystujesz dobrej jakości notebooka. Szkoda byłoby marnować kolejne setki złotych na zbyt szybką wymianę zniszczonych elementów. Lepiej zainwestować te pieniądze później, w nowy i lepszy sprzęt zamiast napraw, których można uniknąć.

W jaki sposób gracz powinien dbać o swojego notebooka? Przede wszystkim musi zapewnić mu możliwość odprowadzania ciepła. Broń boże nie grajmy w łóżku. Notebook zanurzony w pościeli czy delikatnie wbijający się w materac ma zasłonięte wyloty gorącego powietrza, przez co grzeje się w środku. Należy więc stawiać go zawsze na płaskiej i twardej powierzchni. Warto pomyśleć także o podstawce chłodzącej.

Ponadto, nie bój się czyścić sprzętu w środku. Kurz jest największym wrogiem twojego notebooka. Jeżeli nie chcesz robić tego samodzielnie, oddaj komputer do serwisu. Tam profesjonaliści zajmą się jego czyszczeniem i przy okazji wymienią pastę termoprzewodzącą na nową. Dzięki temu, laptop będzie osiągał zdecydowanie niższe temperatury pracy niż dotychczas. Koszt takiego zabiegu kosmetycznego to ok. 50-70zł, a warto robić to chociaż co pół roku.