Jaki powinien być fotel dla gracza?

gracz w profesjonalnym fotelu gamingowym

Fotel gamingowy z prawdziwego zdarzenia to marzenie niejednego gracza. Gry komputerowe potrafią wciągnąć nas w swój świat na długie godziny, więc bardzo ważne jest zadbanie o komfort naszego kręgosłupa podczas wielogodzinnych rozrywek. Ale jaki powinien być fotel dla gracza? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela gamingowego?

Firmy wychodzą naprzeciw potrzebom graczy i w swoich ofertach mają różne fotele gamingowe. Jednak jak wybrać ten właściwy wśród tak szerokiego katalogu foteli? Czym się kierować? Ceną czy ergonometrią?

Cena może nas faktycznie czasami przerażać, jednak w takim wypadku lepiej poczekać na przecenę albo kupić fotel na raty, niż oszczędzać. Chodzi przecież o nasz komfort i było nie było – zdrowie. Fotel powinien być przede wszystkim wygodny – warto więc zadbać o odpowiednie podłokietniki, oparcie na głowę czy regulację wysokości.

Wygoda to nie wszystko

fotel gamingowy

źródło: Multiglob

Komfort siedzenia na fotelu gamingowym to oczywiście jeden z najważniejszych aspektów, jednak pamiętajmy także o praktyczności. Fotel powinien być dopasowany gabarytowo do pomieszczenia, w którym będzie ustawiony. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego został on wykonany. Fotel gamingowy może łatwo ulec zabrudzeniu podczas wielogodzinnego użytkowania, więc istotnym jest, aby jego materiał łatwo poddawał się czyszczeniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości w tym zakresie można zawsze zapytać obsługę o tę kwestię. Z pewnością doradzą nam czym najlepiej czyścić wybrany przez nas model.

Pokój gracza

Gry komputerowe są dla wielu osób swoistym hobby. Nic dziwnego, ponieważ wykreowane światy potrafią nami zawładnąć tak samo jak niejeden film czy książka. Prawdziwi hobbyści tworzą swój własny zakątek, miejsce w którym bez przeszkód mogą oddawać się swoim zainteresowaniom. Dopasowane biurko, najlepsze modele komputerów, ściany ozdobione plakatami z gier i oczywiście fotel gamingowy. Wybór tego ostatniego często jest uzależniony nie tylko od ceny, ale także od wyglądu. A jest w czym wybierać, ponieważ firmy specjalizujące się w tych produktach, często dostosowują wygląd foteli do kluczowych motywów z różnych gier. Dla prawdziwego fana danego tytułu taki fotel gamingowy z pewnością będzie nie lada gratką.

Fotel gamingowy to obowiązkowe wyposażenie pokoju każdego gracza. Warto zwrócić uwagę na jego wykonanie oraz możliwości regulacji i dodatkowe elementy w postaci podłokietników i oparć. Tylko taki fotel idealnie spełni swoją rolę podczas gamingowych rozgrywek.