nVidia GeForce GTX 680

nvidia geforce gtx 680

Karta graficzna to świętość dla każdego, zapalonego gracza. Ci najbardziej zagorzali potrafią wydawać tysiące złotych tylko po to, aby móc zagrać w najnowsze tytuły. Jeżeli należysz do tego grona, to z pewnością zainteresuje Cię krótki wpis na temat jednego z najlepszych dzieł firmy nVidia – GeForce GTX 680.

Karta ta, bez wątpienia, należy do kart bardzo wydajnych. Jest głównym konkurentem dla Radeon HD 7970 stworzonej prze AMD. W teście porównawczym ciężko wskazać zwycięzcę, gdyż ogólny bilans parametrów jest niezwykle podobny. Tam , gdzie pojawiają się różnice, niwelują się one przy innym parametrze.

Omawiana karta graficzna nie jest zabawką tanią. Aby wyposażyć w nią komputer, należy przygotować co najmniej 2000zł. Niewiele mniej zapłacimy za wspomnianego wcześniej konkurenta. Wybór więc należy do gracza i podstawowym wyznacznikiem będzie tu raczej sympatia do danej marki.

Aby móc użytkować tę kartę, potrzebujemy zasilacza o mocy nie mniejszej niż 550W. Karta jest raczej energooszczędna i może pracować w temperaturze maksymalnej na poziomie 98 stopni Celsjusza. Najważniejsze cechy ze specyfikacji to 2GB wbudowanej pamięci oraz maksymalna rozdzielczość VGA 2048×1536. Ponadto, karta obsługuje złącza:

  • HDMI
  • Dwukanałowy port DVI
  • Dual Link DVI-D
  • DisplayPort

Zakup tej karty to decyzja bardzo dobra, jeżeli jesteśmy w stanie wykorzystać jej potencjał. Taki sprzęt będzie sobie radził z nowymi grami jeszcze dość długo. Dlatego inwestycja może okazać się całkiem opłacalna.