Playstation 5 – oczekiwania i przewidywana data premiery

Kontroler do Playstation 4

Playstation 4 zaprezentowane zostało w lutym 2013 roku, natomiast do sprzedaży trafiło kilka miesięcy później – w listopadzie. Sprzęt charakteryzuje się niezłymi parametrami, ale mimo to już 3 lata po jego premierze, Japończycy wprowadzili na rynek nową, ulepszoną wersję konsoli – Playstation 4 Pro. W odpowiedzi na zapotrzebowanie najbardziej wymagających graczy, producent planuje wydanie kolejnej generacji swojej platformy – Playstation 5. Czy znamy już przewidywaną datę premiery?

Playstation 5 – oczekiwania graczy

Stale postępujący rozwój technologiczny warunkuje wręcz graczy, by wymagali od swojego sprzętu wciąż więcej i więcej. W przypadku wyczekiwanej konsoli najnowszej generacji, oczekiwania stoją na naprawdę wysokim poziomie, zwłaszcza w obliczu najnowszego sprzętu konkurencji – Xboxa One X.

Kontroler do Playstation 4 leżący na konsoli

Oficjalna specyfikacja sprzętowa Playstation 5 nie jest jeszcze znana, jednak jak podaje znany ze swoich spełniających się plotek portal SemiAccurate, nowa konsola Sony wyposażona zostanie w procesor AMD Zen o ośmiu rdzeniach, oraz kartę graficzną w najnowszym systemie AMD Navi. Jak zapewnia producent, sprzęt ma przede wszystkim wspierać rozgrywkę w rzeczywistości wirtualnej.

Gracze żywią do nowej konsoli także i inne nadzieje – potrzebę wstecznej kompatybilności wyraża znaczna część użytkowników Playstation.

Data premiery nowej konsoli

Podobnie jak prawdziwa specyfikacja sprzętowa, data premiery Playstation 5 również pozostaje owiana tajemnicą. Analitycy zgodni są co do jednego – z dużym prawdopodobieństwem, nowa konsola Sony trafi na półki sklepowe w 2019 lub 2020 roku. Mocno sugeruje się, że sprzęt ujrzymy jednak za 2 lata.

Co dalej w konsolowym świecie?

Chociaż premiera Playstation 5 wydaje się wciąż tak odległa, największy konkurent Sony – Microsoft, z pewnością pilnie śledzi poczynania swego rywala. Jak potoczy się ten wyścig zbrojeń? Na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli niestety jeszcze zaczekać.